TOPR, o TOPR-ze

Szanowni Państwo,

moje pytanie dotyczy odmiany i pisowni akronimów zakończonych na literę R, które w deklinacji wymienia się na RZ, np. NOSPR, TOPR. Czy w takim przypadku poprawna będzie pisownia TOPRze czy może TOPRZE?

Pozdrawiam,

Michał

Skrótowce zakończone na r, które w miejscowniku (także w wołaczu) wymienia się na rz, zapisujemy z użyciem dywizu jako R-z, por. np. GOPR, Ms. o GOPR-ze; KOR, Ms. o KOR-ze; TOPR, Ms. o TOPR-ze.

Adam Wolański