Tadao Baba

Jak odmieniać imię i nazwisko japońskiego inżyniera, w mianowniku Tadao Baba?

Arigato

Dorota

Jak wskazuje uzus, w polszczyźnie odmienia się wyłącznie człon stanowiący odpowiednik nazwiska przywołanej w pytaniu japońskiej nazwy własnej osobowej, por. np.

  • Po odejściu Tadao Baby nastąpiła nowa era dla Hondy FireBlade.
  • Po Tadao Babie dowodzenie nad projektem FireBlade powierzono działowi HRC (Honda Racing Corporation).
  • Na deser Honda przygotowała również coś specjalnego związanego z obchodami 30-lecia od powstania pierwszego rewolucyjnego modelu Fireblade’a zaprojektowanego przez legendarnego Tadao Babę.

Wzór odmiany wygląda następująco:

  • M. Tadao Baba
  • D. Tadao Baby
  • C. Tadao Babie
  • B. Tadao Babę
  • N. Tadao Babą
  • Ms. Tadao Babie
Adam Wolański