Tak mi się wydaje

Witam serdecznie,
chciałabym się dowiedzieć, czy poprawnie mówi się: „Tak mi się wydaje”, czy może „Tak mnie się wydaje”. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Różnica między wymienionymi zdaniami jest taka jak między mi a mnie. Jedna i druga forma jest poprawnym celownikiem od ja, ale pierwsza nie jest akcentowana, a druga jest. Porównajmy: „Tak mi się WYDAJE”, ale „Tak MNIE się wydaje”. Wyrazy pod akcentem logicznym zaznaczyłem wersalikami.
Mirosław Bańko, PWN