Targ Rybny

Bardzo proszę o informację, która z wersji jest poprawna: „Mieści się przy Targu Rybnym” czy „Mieści się na Targu Rybnym”?
Pozdrawiam.
Jeśli Targ Rybny jest placem, to obie konstrukcje są jednakowo poprawne, choć oczywiście nierównoznaczne. Jeśli natomiast Targ Rybny jest ulicą, to konstrukcje te mogą być synonimiczne, ale pierwsza (przy Targu Rybnym) ma wówczas charakter oficjalny, a druga (na Targu Rybnym) jest nieco potoczna.
Mirosław Bańko