Targówek, a co z przymiotnikiem?

Jestem redaktorem portalu z warszawskiej dzielnicy Targówek i mam z pozoru proste pytanie: jaką poprawną postać ma przymiotnik utworzony od nazwy Targówek? My w portalu używamy najczęściej formy targówkowski, ale inni często (może nawet częściej) mówią i piszą targówecki, pojawiają się też m.in. przymiotniki targówkowy, targówczański, targówczany, targowiński, nie wspominając nawet o koszmarnym i z pewnością błędnym targowickim. Słowniki na ten temat milczą – więc jak to jest?
Nie tylko słowniki milczą na temat Targówka – milczy też Obwieszczenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 4 sierpnia 2015 r. w sprawie wykazu urzędowych nazw miejscowości i ich części, które notuje nazwę dzielnicy, ale już przymiotnik pomija. Należałoby z tego wnosić, że nazwa Targówek nie doczekała się swojego przymiotnika, co wydaje się absurdalne, bo jest on potrzebny.
Spośród propozycji, które przedstawił Pan w swoim liście, wybrałabym targówecki – forma ta zawiera podstawę Targówek, konieczną tu wymianę głoskową k:c oraz formant (element tworzący nowe słowo). Dodam, że jest to także przymiotnik od nazwy żeńskiej (ta) Targówka (odnoszącej się do dwóch obiektów administracyjnych – wsi w województwie mazowieckim i wsi w województwie wielkopolskim), co jednak nie stoi na przeszkodzie, by wiązać go też z nazwą warszawskiej dzielnicy Targówek.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski