Technologia

Jeżeli przedmiotów się nie wykonuje w technice, tylko (posługując się) jakąś techniką, to jak się ma rzecz z technologią? Buduje się domy przy zastosowaniu/wykorzystaniu technologii, w technologii, technologią? Jak należy w starannej polszczyźnie użyć słowa technologia?

Staranną formą jest niewątpliwie: przy zastosowaniu (jakiejś) technologii. Możliwe jest też wyrażenie w (jakiejś) technologii (notowane przez niektóre słowniki), lecz ono wydaje się mniej staranne.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski