Tehuelche i Pehuenche

Czy nazwy takich ludów jak Tehuelche, Pehuenche podlegają odmianie? Jeśli tak, jak dobrze to zrobić?

Pozdrawiam

Ilona Siwak

Wyrazy Tehuelche (także Tehuelcze) i Pehuenche (także Pehuencze) to formy liczby mnogiej, rzeczowniki te odnoszą się bowiem zazwyczaj do określonych zbiorowości, tj. plemion Indian Ameryki Południowej. Nazwy te należy odmieniać w polszczyźnie jak rzeczownik Apacze.

Adam Wolański