Tekst na tablicy pamiątkowej

Pozdrawiam serdecznie!
Chciałbym zapytać, czy poniższy tekst na pamiątkowej tablicy jest poprawnie zapisany?
O. MARTYNIANOWI WOJCIECHOWI DARZYCKIEMU
BERNARDYNOWI
(1918-2009),
WYCHOWANKOWI KOLEGIUM SERAFICKIEGO
W RADECZNICY,
NIEZWYKŁEMU DUSZPASTERZOWI NA UKRAINIE,
ODNOWICIELOWI ZAKONU BRACI MNIEJSZYCH
NA UKRAINIE
NAZYWANEGO PATRIARCHĄ UKRAINY,
ZESŁAŃCOWI DO ŁAGRU NA KOŁYMĘ
W LATACH 1936-1943

W 100. ROCZNICĘ POWROTU OO. BERNARDYNÓW
DO RADECZNICY
NA WIECZNĄ CZEŚĆ I CHWAŁĘ
MIESZKAŃCY RADECZNICY
Do przytoczonego w pytaniu tekstu można mieć następujące zastrzeżenia:
1. Nie powinno się tego typu wypowiedzenia rozpoczynać od skrótu graficznego o., lepiej użyć pełnej formy wyrazowej: OJCU…
2. Nazwa własna osobowa oraz określenie bernardynowi stanowią elementy równorzędne, więc należy je rozdzielić przecinkiem.
3. Zakres lat życia powinien być podany po nazwisku, a nie po nazwie określającej przynależność do danego zakonu.
4. Zakresy lat powinny być połączone półpauzą bez spacji (–), a nie dywizem (-).
5. Wszystkie wyrażenia są podawane w celowniku z wyjątkiem fragmentu NAZYWANEGO PATRIARCHĄ UKRAINY, w którym imiesłów – nie wiedzieć czemu – jest w dopełniaczu.
Adam Wolański