Tekst tzw. misji przedsiębiorstwa

Dzień dobry.

Bardzo proszę o wskazanie poprawnej formy tekstu misji dla spółki:

Kręci nas bycie lepszym każdego dnia

czy

Kręci nas bycie lepszymi każdego dnia.

Będę bardzo wdzięczna za wskazanie poprawnej formy

Oba zdania różni liczba gramatyczna użytego przymiotnika lepszy. Jeśli mielibyśmy się odwoływać wyłącznie do tego aspektu, to należałoby uznać poprawność obu wypowiedzeń. Należy jednak odnotować, że użycie określonej formy nieznacznie niuansuje znaczenie (dla ukazania tych różnic zmieniono szyk obu zdań, co nie oznacza, że oryginalny szyk jest błędny), por.

  • Bycie lepszym [jako firma, twór bezosobowy] kręci nas każdego dnia.
  • Bycie lepszymi [jako pewna zbiorowość tworząca firmę] kręci nas każdego dnia.
Adam Wolański