Transmontania?

W jednej książce, której akcje dzieje się w fikcyjnej rumuńskiej miejscowości, region geograficzny nazywany jest Transmontanią (nie Transylwanią!), a postacie – Transmontańczykami. Udało mi się znaleźć taką krainę, ale w… Portugalii. Stąd pytanie: czy istnieją jakieś poświadczenia, że nazwa ta była, przynajmniej okazjonalnie, używana w odniesieniu do części Rumunii?
Szczerze powiem, że istnienia takiej krainy w Portugalii też mi się nie udało poświadczyć. Być może istnieją takie nazwy nieformalne, bo Transmontania musiałaby być regionem, miejscem między górami, a takich w Europie jest sporo. Nic mi nie wiadomo o tym, żeby nazwa taka miała być używana w Rumunii.
Jan Grzenia