Trzeba nam coś zrobić

Szanowni Państwo,
czy poprawne jest sformułowanie typu „Trzeba nam coś zrobić” w znaczeniu 'Musimy / powinniśmy coś zrobić'?
Oczywiście, np. „Trzeba ci wiedzieć – astronom dotknął piersi Teofila końcem swego długiego cybucha, który po staroświecku nazywał antypką – trzeba ci wiedzieć, że raju szukano swego czasu i w Ziemi Ognistej” (Jan Parandowski, Niebo w płomieniach).
Mirosław Bańko, PWN