Trzej Królowie, Pasterze i Krakowiacy

Witam serdecznie!
Pisząc sprawozdanie z jasełek, pozwoliłam sobie na użycie wielkiej litery w następującym zwrocie: „(…) przybyli nie tylko Trzej Królowie, Pasterze, ale także Krakowiacy”. Czy mogę „obronić” napisanie tych trzech nazw wielką literą, powołując się na względy grzecznościowe i uczuciowe?
Zapis Trzej Królowie w odniesieniu do postaci znanych z Nowego Testamentu jest w pełni zgodny ze zwyczajem językowym. Wyraz Krakowiacy, jeśli oznacza mieszkańców regionu, musi być zapisany od wielkiej litery, zgodnie z zasadami pisowni. Problem tylko z pasterzami, choć niewielki, bo możemy Pani zapis uzasadnić dwojako. Po pierwsze, względami uczuciowymi, po drugie, zasadą mówiącą, że nazwy postaci literackich (a jasełka to przecież forma sceniczna) zapisujemy wielką literą.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski