Tycho Brahe

Dzień dobry,
jak powinno się odmienić nazwisko duńskiego uczonego Tycho Brahe, np. zasługi Tychona Brahego, czy może pozostawić nazwisko bez zmian, a imię odmienić?
Dziękuję P.
Z odmieniania nazwisk męskich zakończonych na -e (oraz -o) można zrezygnować, gdy występują z imieniem lub innym wyrazem. Mamy właśnie do czynienia z tego rodzaju wypadkiem, w związku z tym powstają dwie możliwości w zakresie odmiany:
1) DB. Tychona Brahego, C. Tychonowi Brahemu, N. Tychonem Brahem, Ms. Tychonie Brahem;
2) DB. Tychona Brahe, C. Tychonowi Brahe, N. Tychonem Brahe, Ms. Tychonie Brahe.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski