Tylko: dołączać, przełączać, włączać i załączać

Często ludzie używają słów, załanczam , wyłanczam. Czy takie słowa są poprawne

Formy: *dołanczać, *przełanczać, *włanczać, *wyłanczać i *załanczać są NIEPOPRAWNE. Tzw. formy wielokrotne od czasowników jednokrotnych mających w składzie morfem -łącz- (por. dołączyć, przełączyć, włączyć, wyłączyć, załączyć) tworzymy wyłącznie przez oboczność przyrostków tematycznych -y-/-a-, por. dołączyć – dołączać, przełączyć – przełączać, włączyć – włączać, wyłączyć – wyłączać, załączyć – załączać. Rażącym i nagminnym błędem jest uzupełnianie tej oboczności dodatkową wymianą tematyczną -ą-/-an-.

Adam Wolański