Tylko i chociaż

Ostatnio przeczytałem zdanie, w którym zestawiono ze sobą słowa tylko i chociaż. Słowa wg mnie w tym zdaniu wzajemnie się wykluczają. Zdanie brzmiało: Tylko się nie pobrudź chociaż. Wygląda trochę jak pleonazm. Proszę o odpowiedź czy jest to zdanie poprawne.
Dziękuję i pozdrawiam,
Paweł Perlicki
Obie partykuły: tylko i chociaż mają podobny zakres użycia – wskazują, że mówiący ogranicza swą prośbę do minimum. Zdanie Tylko się chociaż nie pobrudź zawiera więc redundancję (tautologiczną, nie zaś pleonastyczną – bo wyrazy są względem siebie w relacji współrzędnej).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski