Tzw. pytanie zależne

Mam zdanie:
Opisane tu rezultaty przynoszą odpowiedź na pytanie: Jak rozbudzić aktywność i przedsiębiorczość ludzi?
Czy postawiłam tu prawidłowo znak zapytania? A gdyby było bez dwukropka i z małej litery jak rozbudzić…, to też stawiam znak zapytania.
W przywołanym na początku zdaniu pytanie jest niezależne składniowo od części poprzedzającej. Jest przytoczone – niczym cytat – po dwukropku. Znak zapytania jest wówczas jak najbardziej uzasadniony.
Jeśli jednak zmienimy schemat składniowy zdania, zamieniając dwukropek na przecinek i zmieniając wielką literą na małą, to pytanie stanie się zdaniem podrzędnym. Jest to wówczas tzw. pytanie zależne, po którym znaku zapytania nie stawiamy.
Adam Wolański