Ukrywać się na widoku

Spotkałem się ostatnio z takim sformułowaniem: Ukrywamy się na widoku. Autorowi chodzi o pozostawanie niewidocznym przy jednoczesnym przebywaniu w łatwo dostępnym dla szukających miejscu. Czy takie zdanie jest poprawne? Nigdy nie spotkałem się z takim określeniem i brzmi dla mnie nienaturalnie.
Maciej
Istotnie, przytoczone zdanie wydaje się dziwne, a to zapewne dlatego, że trudno nam wyobrazić sobie sytuację ukrywania się w widocznym miejscu. Jeśli jednak dopuścimy taką możliwość, to i zdanie Ukrywamy się na widoku uznamy za akceptowalne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski