Upewnij się, czy…

Dzień dobry,
redaktor tekstów, które tłumaczę, wytknął mi ostatnio błąd tkwiący w wyrażeniu „Upewnij się, czy…”. Jego zdaniem jest to nieprawidłowe połączenie dwóch wyrażeń: „Upewnij się, że…” i „Sprawdź, czy…”. Jednak moim zdaniem nie ma w nim niczego złego, nie znalazłem żadnego zakazu w słownikach, a przedstawiony argument zupełnie mnie nie przekonuje. Byłbym wdzięczny za rozstrzygnięcie z mocą poradnianego autorytetu.
Zarówno Wielki słownik poprawnej polszczyzny PWN, jak i Inny słownik języka polskiego tegoż wydawcy przewidują użycie zdania pytajnego po czasowniku upewnić się. W WSPP jest nawet schemat składniowy z partykułą czy.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski