Uprzejmiejszy czy bardziej uprzejmy?

Witam. Bardzo proszę o pomoc na temat stopniowania przymiotnika uprzejmy. Zrodziła się pomiędzy mną a córką dyskusja na temat stopniowania tego przymiotnika. ja uważam, iż poprawnym sposobem stopniowania jest uprzejmybardziej uprzejmynajbardziej uprzejmy, z kolei córka upiera się przy formie uprzejmyuprzejmiejszynajuprzejmiejszy.

Szanowna Pani,

w odniesieniu do opisanej przez Panią sytuacji można użyć starego powiedzenia: I wilk syty, i owca cała. Obie Panie mają rację, ponieważ uprzejmy może się stopniować na oba sposoby.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski