Urząd Miasta Hel czy Helu?

Jak powinna poprawnie brzmieć nazwa urzędu miasta. Urząd miasta w miejscowości Hel posługuje się pieczątkami Urząd Miasta w Helu. Jakoś nie brzmi to dla ucha przyjemnie. Czy nazwa nie powinna brzmieć Urząd Miasta Hel, bez u na końcu nazwy miejscowości?
Wyrażenie Urząd Miasta w Helu jest bez zarzutu, choć nietypowe jak na nazwę tego rodzaju, problemem zaś może być, czy właściwsza jest konstrukcja Urząd Miasta Helu (bez przyimka, z nazwą w dopełniaczu), czy Urząd Miasta Hel (z nazwą w mianowniku). Jest to problem, którego nie da się jednoznacznie rozwiązać, o czym świadczy m.in. fakt, że wielokrotnie omawialiśmy go w poradni (proszę przeszukać archiwum).
Gdyby decyzja należała do mnie, wybrałbym konstrukcję z mianownikiem, ale na stronie internetowej miasta widzę, że zdecydowanie przeważa forma dopełniaczowa. Może tak być, ale przy okazji przypominam, że w określonym tekście lub w grupie powiązanych tekstów należałoby stosować tylko jedną formę. Odstępstwo od tej zasady nie będzie wprawdzie błędem gramatycznym, skoro obie formy są poprawne, ale redakcyjnym już tak.
Jan Grzenia