Usługi kultury czy usługi kulturalne?

Dzień dobry , chodzi mi o poprawność sformułowanego tematu:

Rynek usług kultury na przykładzie teatru muzycznego w Gdyni, czy rynek usług kulturalnych ................ Kultury czy kulturalnych?

Szanowna Pani,

zdecydowanie lepsze jest sformułowanie usługi kulturalne. Rzeczownik usługa wchodzi w połączenia z przymiotnikami (usługa budowlana, usługi księgowe, usługa transportowa), nie zaś z rzeczownikami (nie mówimy: usługa budownictwa, usługa księgowości itd.).

Z poważaniem

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski