Verhofstadt

Witam!
Premier Belgii nazywa sie Guy Verhofstadt. Muszę w zdaniu odmienić jego nazwisko i mam problem z miejscownikiem. Verhofstadtzie?
Wprawdzie grupę spółgłosek dt wymawiamy [t] w mianowniku, a [d] w pozostałych przypadkach (z wyjątkiem miejscownika, w którym brzmi ona jak [dź]), lecz w ortografii musimy zachować obydwa znaki. W związku z tym napiszemy o Verhofstadcie, ponieważ [t] przed końcówką gramatyczną wymienia się na [ć], np. sport – sporcie.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski