Vincenzo Galilei

Jak należy odmienić nazwisko włoskiego kompozytora Vinzenza Galilei? Oczywiście przy odmienionym imieniu lub innym określeniu rzeczownikowym nie jest to konieczne, ale co jeśli kompozytorowi poświęcony jest cały artykuł i bardzo często pojawia się samo nazwisko?
Nazwiska męskie zakończone na -i odmieniają się jak przymiotniki. Poprawne zatem formy nazwiska Galilei to: D. Galileiego, C. Galileiemu, B. = D., N. Galileim, Ms. (o) Galileim.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski