W Wikipedii

Zastanawia mnie, jaki poprawny przyimek należy wstawić przed wyrazem wikipedii
Mówi się na wikipedii czy w wikipedii? Czy można używać obydwóch przyimków?
Przede wszystkim nazwę tej konkretnej encyklopedii internetowej zapisujemy wielką literą, bo nie jest to nazwa gatunkowa (nią jest wyraz encyklopedia), lecz tytuł konkretnego dzieła.
Wikipedia zachowuje się składniowo tak jak nazwa encyklopedia, a więc powiemy: Znalazłem to w Wikipedii. Łączliwość: na Wikipedii wskazywałaby na to, że taktujemy tę encyklopedię jak portal internetowy, a jednak chyba pierwsze skojarzenia, jakie nam się nasuwają, to dzieło encyklopedyczne. Dlatego piszmy: w Wikipedii.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski