W końcuś mężczyzną się stał, czyli o formach aglutynacyjnych

Dzień dobry,
jest w użyciu taka dziwna konstrukcja: W końcu mężczyznąś się stał. Zakładam, że jest to „ciężki” regionalizm, natomiast interesuje mnie, jak się ta konstrukcja nazywa? Zakładam też, że nie jest specjalnie popularna – ale może się mylę?

Dziękuję za odpowiedź.
Przywołana konstrukcja nie ma charakteru regionalnego (ani gwarowego). Mamy tu do czynienia z „doklejeniem” końcówki osobowej czasownika do towarzyszącego mu wyrazu, podobnie jak w zdaniach (nie tak rzadko spotykanych współcześnie): Gdzieście byli?, Wczorajśmy wrócili, Jakam ja głupia!, Głupiś!, Myśmy tam nie pojechali itd. Rzadko się zdarza (jeśli w ogóle), by końcówka osobowa była doczepiana do rzeczownika – być może dlatego przywołane przez Pana (?) / Panią (?) zdanie brzmi nienaturalnie (spodziewana wersja to: W końcuś mężczyzną się stał).
Takie „doklejanie” końcówek (lub innych elementów gramatycznych) do wyrazów jest nazywane aglutynacją.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski