W polskiej interpunkcji brak przecinków szeregowych

Szanowna Poradnio,
Czy przecinek przed i w zdaniach podobnych do Spotkałem moich rodziców, Jana i Marię jest dopuszczalny? W języku angielskim funkcjonuje tzw. oxford comma, mający na celu ujednoznacznić zdania o tej formie: I met my parents, John, and Mary. Czy natomiast jeśli chciałbym zaznaczyć po polsku, że spotkałem cztery osoby: moich rodziców, Jana, i Marię, albo że nastąpiły dwa spotkania: moich rodziców, i Jana i Marię, taka interpunkcja jest błędna?
Pozdrawiam.
W polskiej interpunkcji nie mamy zasadniczo przecinków szeregowych (ang. serial comma, series comma, Oxford comma lub Harvard comma). Postawienie przecinka przed i będzie w takiej sytuacji błędem. Jeśli chcemy jednoznacznie poinformować, że podmiot spotkał cztery osoby, wystarczy wprowadzić spójnik oraz:
Spotkałem moich rodziców oraz Jana i Marię.
Adam Wolański