W wrestlingu

Dzień dobry,

Profesor Bańko pisał: "We piszemy regularnie przed wyrazami, które zaczynają się od spółgłoski [w] lub [f], a potem mają jeszcze jedną spółgłoskę".

A jak się ma sprawa z wrestlingiem, gdzie owszem jest w a potem spółgłoska, ale w jest w zasadzie nieme. Czyli w wreslingu, czy we wrestlingu?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pierwszą głoską wyrazu wrestling jest [r], gdyż (jak słusznie Pan zauważył) wyraz jest wymawiany jako [restlink]. A zatem powiemy (i napiszemy) w wrestlingu.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski