W żadnym wypadku nigdy

Dzień dobry.

Czy forma W żadnym wypadku nigdy jest poprawna, czy może jest jedynie pleonazmem?

Konstrukcja w żadnym wypadku nigdy zawiera redundancję (jest tautologią, nie pleonazmem, bo jej elementy są ze sobą w relacji współrzędnej), jednak nie musi być błędna. Jej użycie może być uzasadnione emfazą: W żadnym wypadku, nigdy, przenigdy nie rób tego!

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski