Wątpliwość interpunkcyjna

Czy w poniższym zdaniu przecinek po pisać jest obowiązkowy?

Pisać, to dać się zaprowadzić tam, gdzie wolelibyśmy nie zaglądać.

Wydaje mi się, że bezokolicznik pełni funkcję podmiotu, ale mogę się mylić.

Pozdrawiam serdecznie

D.

W przywołanym wypowiedzeniu czasownik pisać to podmiot członu nadrzędnego, a to pełni funkcję łącznika w orzeczeniu (zastępuje formę osobową słowa posiłkowego być, por. też np. Żyć to pracować; Oglądać telewizję to tracić czas). Między podmiotem a orzeczeniem – nawet jeśli są tak nietypowe – przecinka się nie stawia.

Adam Wolański