Wazówna

Mam prośbę o dokładne wyjaśnienie zasady poprawnego odmieniania nazwiska Wazówna. Czy dopuszczalne są jakieś inne warianty odmiany; słyszałam nawet takie jak: komu/czemu? Wazównej!!!
Nazwiska żeńskie z zakończeniem -ówna (są to tzw. nazwiska odojcowskie) odmieniają się WYŁĄCZNIE rzeczownikowo. Wazówna zatem będzie się odmieniać jak np. wanna – w dopełniaczu, celowniku i miejscowniku przybiera formę Wazównie (jak: wannie).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski