Weź przestań!

Mam pytanie dotyczące interpunkcji w zdaniach typu: „Weź idź do lekarza”, „Weź nie bądź głupi”. Czy po weź ma być przecinek?
Są to potoczne zdania, częściej słyszane niż czytane, więc trudno powoływać się przy nich na wiarygodny uzus. W zasadach interpunkcji też ich nie uwzględniono, można jednak kierować się tym, że tylko pozornie stanowią one bezspójnikowe połączenie dwóch zdań współrzędnych, faktycznie zaś weź pełni w nich funkcję operatora sygnalizującego imperatywny charakter wypowiedzi. Umieszczenie takiego operatora w systemie dziesięciu tradycyjnych części mowy nie jest oczywiste, najbliżej mu chyba do partykuł, ale zważywszy na to, że łączy się on tylko z czasownikami, można też uważać go za przysłówek. Tak czy owak, przecinka po weź nie stawiajmy, nie oddziela się przecież przecinkami partykuł ani spójników.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski