Wiele uczony

Mam pytanie. Chodzi o zwrot wielce uczona. Znam jego znaczenie. Ale czy poprawne jest użycie zwrotu wiele uczony (uczony wiele)  w znaczeniu 'dużo'? Dziękuję za odpowiedz!!

Słowo uczony jest nie tylko rzeczownikiem (Uczony zbadał to zjawisko), lecz także formą imiesłowu biernego czasownika uczyć. W tym drugim użyciu łączy się z przysłówkami, w tym z przysłówkiem wiele, np. Pies nie był wiele uczony, nie zna nawet komendy „siad”

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski