Wielka litera czy duża litera?

Szanowna Pani Profesor,
mam następujące pytanie. Dlaczego większość językoznawców w Poradni Językowej PWN (nie tylko tu zresztą) z uporem maniaka posługuję się formą wielka litera? Czy słowo duża nie wystarczyłoby? Moim zdaniem ma rację profesor Miodek, mówiąc, że wielki może być na przykład budynek, a nie litera o wielkości jednego centymetra.

Z uszanowaniem
Ernest Łach
Szanowny Panie,
wielkość jest pojęciem względnym – być może „A” z perspektywy „a” jest właśnie wielkie. Odłożywszy żarty na bok, wyjaśnię, że obie nazwy – wielka litera i duża litera – są poprawne i nic na to nie poradzimy.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski