Wielka litera w tekstach prawnych

Szanowni Państwo,
piszę pracę magisterską, omawiam pewien wzorzec umowy ubezpieczenia, zawieranej na podstawie konkretnych ogólnych warunków ubezpieczenia. Dla ujednolicenia znaczenia pewnych określeń, którymi posługuje się w dokumencie firma ubezpieczeniowa, zawarto w nim definicje oznaczone wielkimi literami. Czy mogę ich użyć, podając źródło (cyt. definicji) oraz posługiwać się nimi w dalszej części pracy pisząc je wielką literą, aby zachować jednolity przekaz?

Z poważaniem,
A. Wrońska
Konwencja zapisywania od wielkich liter bądź w całości pismem wersalikowym terminów, które otrzymały swoje definicje, dotyczy wyłącznie umów, regulaminów i innych tym podobnych dokumentów. Jest to sygnał informujący, że dany wyraz nie został użyty w znaczeniu ogólnym, lecz właściwym tylko dla danego dokumentu. W cytatach z tego rodzaju materiałów powinniśmy zachować ową konwencję. Natomiast stosowanie jej w tekście odautorskim nie ma żadnego uzasadnienia merytorycznego. Zachowanie „jednolitości przekazu” działoby się kosztem łamania reguł ortograficznych.
Adam Wolański