Witam Państwa!

Dzień dobry, proszę o pomoc i odpowiedź na pytanie, jak powinnam napisć w liście do przyszłego pracodawcy: „Ppragnę przekonać Państwo o moich kwalifikacjach” czy „Pragnę przekonać Państwa o moich kwalifikacjach”?
Dziękuję za pomoc.
Państwo w znaczeniu 'kraj' odmienia się inaczej niż państwo w znaczeniu 'ludzie' – różnice są widoczne w bierniku i miejscowniku. Powiemy np. „Nieprzyjaciel zaatakował nasze państwo”, ale „Jakiś pomyleniec zaatakował państwa młodych”. Podobnie „o państwie polskim”, ale „o państwu Kowalskich”. Do swojego przyszłego pracodawcy prosimy zatem pisać: „Pragnę przekonać Państwa o swoich kwalifikacjach”.
Życzymy sukcesów w poszukiwaniu pracy!
Mirosław Bańko