Witam, panie Adamie!

Witam,
mam pytanie dotyczące przecinka przy zwrotach powitalnych – w zasadzie głównie w odniesieniu do tak popularnego ostatnio „Witam”. Która forma będzie prawidłowa: „Witam, Panie Adamie” czy „Witam Panie Adamie”? Według zasad interpunkcji ze słownika ortograficznego wyrażenia nie będące częściami zdania wydzielamy przecinkami. Dotyczy to wołaczy, a takim jest Panie Adamie. Stąd wydaje mi się, że przecinek w „Witam, Panie Adamie” jest zasadny.
Co do przecinka całkowicie się z Panem zgadzam, korzystam jednak z okazji, aby przypomnieć, że z formułą „Witam” związany jest problem grzecznościowy, o którym pisaliśmy już w naszej poradni.
Mirosław Bańko, PWN