Witamy! – Witajcie!

Szanowni Państwo,
W katalogu uniwersytetu w Madison-Wisconsin (USA) chcemy zamieścić parę słów, skierowanych do studentów polskiego pochodzenia. Trwają batalie o tytuł. Czy należy powiedzieć „Witamy”, czy „Witajcie"? Czy obie formy sa poprawne?
Bardzo dziekuję,
Ewa Miernowska
Obie formy są poprawne, choć nierównorzędne. Witamy zwraca uwagę na gospodarza, Witajcie – na gościa. Poza tym Witajcie jest bardziej bezpośrednie i bardziej familiarne niż Witamy. Można w razie potrzeby tę familarność osłabić, używając oficjalnej formy państwo, a więc: „Witajcie Państwo”. Ponieważ jednak chodzi o przywitanie studentów, a więc ludzi młodych, którzy na pewno nie przywiązują zbyt dużej wagi do spraw etykiety, sądzimy, że nieco bezpośredniości i familarności nikogo nie obrazi.
Mirosław Bańko