Wolno coś, ale nie wolno czegoś

Witam,

w materiale umieszczonym na serwisie YouTube w tytule została użyta konstrukcja Co nie wolno... . Intuicyjnie poprawnie brzmi/wygląda forma Czego nie wolno..., chociaż też w miarę przekonująco brzmi tłumaczenie autora:

„Gdyby to było nie można, to czego byłoby jedyną poprawną formą, ale wolno może się łączyć z biernikiem nawet w przeczącej formie”.

Jak jest naprawdę?

Naprawdę jest tak, jak podpowiada Panu intuicja – nie wolno łączymy z dopełniaczem, a zatem poprawna forma to: czego nie wolno

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski