Wprowadzka

Czy istnieje słowo wprowadzka? Jaki jest rzeczownik do słowa wprowadzać się?
Choć słowniki nie rejestrują rzeczownika wprowadzka, to zaczyna być on używany – w internecie możemy znaleźć takie wyrażenia, jak wprowadzka szczeniaka do domu, wprowadzka do akademika czy wprowadzka do domu. Wyraz ten jest poprawnie utworzony, wpisuje się też w ciąg analogiczny (wyprowadzka, przeprowadzka). Jeśli zatem zaistnieje potrzeba używania go, może się upowszechnić.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski