Wydzielona interpunkcyjnie pointa

Dowalić komuś, ośmieszyć, to wasza dewiza. Czy przecinek przed to jest prawidłowo postawiony?
Nie stawia się Z REGUŁY przecinka przed wyrazem to występującym w funkcji łącznika, np.

Ziemia to planeta.

Jednak interpunkcja przytoczonego w pytaniu wypowiedzenia uzależniona jest od intencji autora (tzw. interpunkcja subiektywna). Jeśli przed wyrażeniem to wasza dewiza chciał zrobić pauzę intonacyjną (dla wzmocnienia efektu), można potraktować owo wyrażenie jako rodzaj dopowiedzenia, pointy. Wówczas przecinek byłby uzasadniony. Choć oczywiście lepszy w takiej funkcji byłby myślnik.
Adam Wolański