Wykrzyknik ha albo ha!

Czy można pisać haha? Często się z tym spotykam w Internecie. Uczono mnie, że się pisze inaczej.

Wykrzyknik ha (albo ha!) to samodzielny wyraz ortograficzny. Jeśli ma wystąpić w formie zwielokrotnionej, która informuje o powtarzalności dźwięku, stosujemy między poszczególnymi słowami przecinki, por. np.

  • Ha, ha – echo śmiechu kapitana dobiegło z głębi przepaści.
  • Ha, ha, ha! Pana – jak zawsze – trzymają się żarty!
  • Żołnierze wybuchają śmiechem, takim piwnym i ciężkim. Ha, ha , ha...
Adam Wolański