Wymowa form trybu rozkazującego

Czy powszechne jest wymawianie czasowników w 1. os. l.m. trybu rozkazującego z ubezdźwięcznionym rdzeniem? Na przykład: jedzmy /jecmy/, weźmy /weśmy/, chodźmy /choćmy/, umówmy (się) /umófmy/ itp. Nie spotkałem się nigdy z inną wymową, lecz nie udało mi się znaleźć żadnych informacji na ten temat.

Szanowny Panie,

nie są mi znane badania frekwencyjne dotyczące tego zagadnienia. Nie potrafię zatem powiedzieć, na ile zjawisko, o które Pan pyta, jest powszechne. Jedno jest natomiast pewne: taka wymowa jest normatywna. Dopuszczalna jest bowiem w tego rodzaju wypadkach wymowa oboczna: [-cmy] : [-dzmy], [-ćmy] : [-dźmy], [-fmy] : [-wmy], [-śmy] : [-źmy] itd.

Łączę pozdrowienia

Adam Wolański