Wyrażenie za rok – tym razem z rykowiskiem

Jakieś wydarzenie trwa miesiąc i jest co roku, zaczyna się o tej samej porze, np. rykowisko. Mówiąc na końcu tego zdarzenia: Za rok znów tu przyjdą jelenie, jak rozumieć za rok, jako za rokiem trwającym, za rok jako mniej więcej 12 miesięcy, czy za rok jako wskazanie następnego roku nieważne jaka chwila? Czy rok rocznikowo, czy zawsze 12 miesięcy? Jak jest w podobnych przypadkach z określeniem za dwa lata, za piec lat itp.?
Pozdrawiam, proszę o pomoc, nie dostaję odpowiedzi.
Szanowny Panie,
kilkukrotnie (jeśli nie więcej) udzielałam odpowiedzi na podobne pytania, więc teraz nie pozostaje mi nic innego, jak powtórzyć to, co już pisałam. Zdanie Za rok znów tu przyjdą jelenie oznacza – ściśle rzecz biorąc – ‘za 12 miesięcy przyjdą tu jelenie’ oraz – mniej ściśle – ‘mniej więcej za 12 miesięcy przyjdą tu jelenie’. A dalej to już wszystko zależy od tego, jak zinterpretujemy sens wyrażenia mniej więcej.

Łączę pozdrowienia
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski