Wyrazy cytaty wyróżniane kursywą

Szanowni Państwo,
mam pytanie związane z tym, jakie obce terminy uznawać za na tyle zakorzenione w polszczyźnie, że nie wymagają zapisu kursywą, a które z kolei zdecydowanie takiego zapisu się domagają.
Na przykład w jednym tekście pada wielokrotnie termin attaché wojskowy czy attaché kulturalny i w tych przypadkach raczej wybieram wykursywiony zapis pierwszego członu, choć nie wiem, czy to dobry wybór. Z kolei słowo incognito w tym samym tekście zapisuję pismem prostym. Czy dobrze robię?
Nie wyróżniamy kursywą wyrazów (wyrażeń) całkowicie i częściowo przyswojonych. Jeśli chodzi o wyrazy (wyrażenia) nieprzyswojone, a więc tzw. cytaty, to wyróżnieniem w postaci pisma pochyłego obejmujemy tylko te elementy, które nie są powszechnie stosowane. Formy często spotykane składa się pismem prostym, np. incognito, liberum veto, postscriptum, scherzo (w tym zdaniu wyrazy są wyróżnione kursywą jako przykłady).
Rzeczownik attaché jest wyrazem częściowo przyswojonym, więc w ogóle nie obejmuje go reguła odnośnie do stosowania pisma pochyłego.
Adam Wolański