Wyrobiony charakter pisma

Dzień dobry,

frapuje mnie przymiotnik wyrobiony, jakim wiele osób określa nieczytelny charakter pisma. Logicznie podchodząc do sprawy, wyrobionym należałoby nazwać raczej charakter pisma bardzo staranny, wprawny, owoc długiej pracy nad wyrobieniem go, podobnie jak wyrobiony gust to gust znawcy jakiejś sztuki, a wyrobiony pogląd to pogląd starannie przemyślany. Co Państwo sądzą na ten temat?

Łukasz

Szanowny Panie,

wyrobiony charakter pisma to staranne, ładne pismo. Potwierdzają to cytaty znalezione w sieci: [...] mam precyzyjnie wyrobiony charakter pisma, pochylam literki lekko w prawo, są równe [...], [...] znakomicie wyrobiony charakter pisma, więc także w młodości musiał mieć dobrych nauczycieli [...].

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski