Wyrok ten…

Czy w polszczyźnie szyk przestawny jest nienaturalny/nacechowany? Przygotowuję teksty do czytania na głos i często przestawienie rzeczownika i zaimka wskazującego „lepiej mi brzmi” (np. Sąd wydał wyrok. Wyrok ten….), ale koleżanka twierdzi, że to maniera, z której należałoby zrezygnować.
Będę wdzięczna za wyjaśnienie.
Domyślam się, że ma Pani na myśli przestawienie zaimka ten (wyrok ten / ten wyrok). Dla tekstów oficjalnych, starannych typowy jest właśnie szyk przestawny (wyrok ten). Zdanie zaczynające się od słów Ten wyrok… może być odebrane jako potoczne.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski