Wysłać SMS

Do pana Mirosława Bańki
SMS to krótki list i powinno odmieniać się to słowo jak list. Nie rozumiem, dlaczego mam wysłać lista bo pisze pan SMS-a. Może też pan poradzić aby brać udział w np. konkursie SMS-awym. Poprawnie będzie SMS-owym, otrzymałem SMS itd – zawsze powinna być stosowana odmiana słowa SMS tak jak odmiana słowa list. Proszę o odpowiedź.
Może Pan wysłać SMS, wiele osób tak właśnie robi. Ale jest też wielu, którzy wolą wysłać SMS-a, i słowniki to honorują, np. akademicki Słownik gramatyczny języka polskiego, dostępny pod adresem sgjp.pl. Ta sama oboczność dotyczy e-maila, a nie dotyczy listu. W porównaniu ze zdaniem „Wysłałem SMS” zdanie „Wysłałem SMS-a” jest nieco potoczne.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski