Wysoko funkcjonująca osoba z autyzmem

Dzień dobry,
chciałbym zapytać, jaka jest poprawna pisownia: nisko funkcjonująca (np. osoba z autyzmem) czy niskofunkcjonująca? To samo dotyczy oczywiście osób wysoko funkcjonujących (lub wysokofunkcjonujących).
Będę wdzięczny za odpowiedź w imieniu swoim i innych redaktorów zajmujących się tą problematyką.
Pozdrawiam,
Tomasz
Szanowny Panie,
poprawny zapis to: wysoko funkcjonujący, nisko funkcjonujący. Działa tu zasada [134] WSO (https://sjp.pwn.pl/zasady/134-24-Pisownia-wyrazen-typu-dziko-rosnacy-lekko-strawny-nowo-otwarty;629461) mówiąca, że jeśli pierwszy wyraz jest przysłówkiem (a jest: wysoko, nisko), a drugi imiesłowem przymiotnikowym (a jest: funkcjonujący), to całość piszemy rozdzielnie.
Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski