Wyspy Magdaleny

Dzień dobry,

chodzi mi o nazwę geograficzną Wyspy Magdaleny.

Jaki jest jej źródłosłów? Czy są to wyspy jakiejś jednej Magdaleny, czy dlatego że jest ich kilka, czyli te Magdaleny?

Z poważaniem,

Krzysztof

Wyspy Magdaleny (fr. Îles de la Madeleine, ang. Magdalen Islands) to niewielki archipelag składający się z kilkunastu wysp. Znajduje się w Zatoce Świętego Wawrzyńca i należy do Kanady (prowincja Quebec). W 1663 r. zarządca wysp, François Doublet, nazwał je tak na cześć swojej żony, Madeleine Fontaine.

Adam Wolański