Xolo

Szanowni Państwo,
Czy powinniśmy odmieniać nazwę rasy psa – xolo (czyt. szou-lo)?
Czy w dopełniaczu użyję formy xolo czy xola?

Pozdrawiam
Czytelniczka
Xolo (wymawiane jako „szolo”) to zapożyczona z języka Azteków (języka nahuatl) nazwa rasy psów w Polsce bardziej znanych jako nagie psy meksykańskie. Xolo nie jest wyrazem zaadaptowanym w polszczyźnie – ani pod względem graficznym, ani fleksyjnym. Inaczej mówiąc: nazwa ta się nie odmienia.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski